Uncategorized

PZP online Allianz

Allianz ponúka PZP poistenie nielen pre osobné automobily, ale aj nákladiaky, motorky, prívesy či autobusy. To, že táto poisťovňa kráča s dobou značí aj to, že sa snažia uzatváranie PZP zmlúv preorientovať do online prostredia. Aby zákazníkov motivovali, pripravili pre nich bonus vo výške 20%. Ďalej sa snažia získať zákazníkov voliteľnou spoluúčasťou. Ponúkajú teda bonus vo výške 7% výmenou za spoluúčasť. Či je to výhodne alebo nie musíte posúdiť už sami. Ďalej Vám sú ochotní dať zľavu 10% za vernosť.  Motoristom ponúka až 4 balíky povinného zmluvného poistenia – Modul Basic, Standard, Optimal, ostatné vozidlá.

Vhodný balík si teda nájdu všetci vodiči áut. Od príležitostného šoféra s balíkom Basic po vodiča, ktorý je na ceste každý deň s balíkom Optimal. Asistenčné služby dostanete k najvyššiemu balíku Optimal zdarma. Ak ich chcete k nižším balíkom musíte si priplatiť extra poplatok  3,60 eur. Čo nie je veľká čiastka pre poistenie skiel, stretu so zverou, živelné pohromy, defekt a pod. PZP Allianz online si môžete cez kalkulačku, ktorá je zdarma a všetky ponuky sú samozrejme nezáväzné.

Ak ste sa rozhodli vypovedať Vašu aktuálnu poistnú zmluvu PZP v poisťovni Allianz, všetky potrebné informácie vrátanie vzoru tlačiva pre výpoveď PZP aj s adresou kam ho treba zaslať nájdete na poisťovacom porovnávacom webe poistit.sk

Nehoda hradená z PZP

Havárie nie sú určite príjemnou udalosťou pre nikoho. Čo však robiť ak sa dostanete do situácie, kde ste účastníkom cestnej havárky?

Ako prvú vec po nehode skontrolujte členov posádky a uistite sa, že nemajú zranenia. Tak isto skontrolujte aj iné autá. V prípade, že na mieste nehody sú zranení bezodkladne im poskytnite prvú pomoc a volajte linku záchranárov 112. Pri menšej nehode, kde si to odtrpeli len plechy nezabudnite obliecť reflexnú vestu. Ak sa nachádzate v neprehľadnom cestnom úseku umiestnite výstražný trojuholník. Ten treba dať na cestu za každých okolností. Nezabudnite vyplniť tlačivo správa o nehode, kde zakreslíte situáciu, orientáciu automobilov a osobné údaje účastníkov dopravnej nehody.

Po nehode máte 15 dní na to, aby ste zašli do vašej poisťovne. Ak sa nehoda stala v zahraničí máte na to vymedzených až dvojnásobok teda 30 dní. Poisťovňa vypočíta výšku škody a následne zabezpečí poistné plnenie. Vzniknutú poistnú udalosť môžete nahlásiť osobne, telefonicky alebo elektronicky.

Na prvý pohľad môže vyzerať nehoda ako komplikovaný proces na vybavenie poistného plnenia. Na Slovensku sa denne odohrajú desiatky nehôd takže v poisťovni Vás budú čakať ostrieľaní pracovníci, ktorí svoju robotu určite zvládnu rýchlo. Ak sú súčasťou Vášho PZP aj asistenčné služby poradia Vám aj cez telefón na mieste nehody. Dôležité je vybrať si už na začiatku kvalitné PZP porovnaním najlepších ponúk.

Share this post